МВР

Академия на МВР

22 ноември 2019

Множество медали от Републиканското първенство по бокс за служители на МВР

Курсанти от Академията на МВР взеха участие в тазгодишното състезание по бокс за служители на МВР, което се проведе в периода от 20 до 22 ноември 2019 г. в Спортен център „Пулев“.
В категория до 69 кг участваха Янис Ламбов (II курс), Петър Златинов (II курс) и Атанас Стамболиев (II курс), които въпреки голямата конкуренция, заеха съответно трето, второ и първо място в състезанието.
В категория до 85 кг Слави Костов (II курс) отстрани единствения си съперник чрез технически нокаут и взе златния медал.
В категория до 91 кг курсантите Златин Симеонов (III курс), Георги Комсийски (III курс) и Крум Игнатов (II курс) внесоха настроение в залата чрез своите оспорвани двубои. Въпреки усилията си третокурсниците заеха почетното трето място. Второкурсникът завърши наравно в първия си мач, а на финала спря победната серия на съперника си, който досега не бе побеждаван в своята категория, и след решение на съдиите с 2 на 1 гласа грабна златото.
В категория 91+ кг Александър Средков (II курс) победи чрез технически нокаут в първия си двубой, но загуби достойно във втория и взе бронзов медал.
Страхотното представяне на курсантите бе благодарение на отличната им подготовка и напътствията на техния треньор Марио Илиев.
Събитието уважиха близки на участващите, преподаватели от Академията на МВР, ректорът на университета - старши комисар доц. д-р Неделчо Стойчев, както и небезизвестните Кубрат и Тервел Пулеви. Ректорът връчи награда на Спортния център за принос в развитието на бокса в системата на МВР, а братята Пулеви върнаха жеста, като подариха чифт ръкавици за Академията.

25 ноември 2019 | 13:11