МВР

Академия на МВР

22 септември 2020

Републиканско първенство по спортно и приложно ориентиране и крос за служители на МВР

От 22 до 25 септември 2020 г. в КК „Св.Св. Константин и Елена“, гр. Варна се проведоха 51-во Републиканско първенство по спортно и приложно ориентиране и 12-то Републиканско първенство по крос за служители на МВР, в което участваха 116 спортисти от 16 дирекции. Състезателите от Академията на МВР се представиха отлично, като записаха следните призови класирания:

Доц. д-р Иван Видолов – декан на ф-т „Полиция“ се класира на 3 място в лекоатлетическия крос на 2 км, с време 8:07 мин. във възрастова група мъже над 45 год.

Марио Илиев – ст. преп. по ЛЗФП - 2 място в кроса на 2 км, с време 10:10 мин. (мъже над 55 год.)

Виктория Генова от ІІІ курс ППOОР - 2 място в кроса на 3 км, с време 12:56 мин. (жени до 45 год.)

Виктория Николова от ІІ курс ППOОР - 3 място в кроса на 3 км, с време 13:12 мин. и 4-то място в приложното ориентиране (жени до 45 год.)

Силвия Карабойчева – началник сектор „Човешки ресурси и правно обслужване“ - 6 място в кроса на 3 км, с време 14:54 мин.(жени до 45 год.)

Радослав Марков – ст. преп. по ЛЗФП - 6 място в кроса на 5 км с време 21:30 мин. (мъже до 45 год.)

Цветослава Маринова от І курс ППOОР - два сребърни медала в спортното и приложно ориентиране (жени до 45 год.)

Отборът на АМВР е шампион в комплексното класиране на кроса, а в комплексното класиране на ориентирането (спортно, приложно и щафети) се нареди на 5-та позиция.