МВР

Академия на МВР

Култура и спорт

Злато и сребро за отбора по стрелба на Академия на МВР

На 14.05.2021 г. в стрелбищния комплекс на Академията на МВР се проведе Републикански турнир по стрелба в памет на загиналите служители на МВР – „Бинев, Трошанов, Ангелов“, в който взеха участие 15 отбора от цялата страна.

Усилената работа на курсантите Иван Александров (IV курс), Борислав Стоименов (III курс), Янислав Христов (IV курс), Лора Иванова (III курс), Симона Славейкова (III курс), Елена Николова (IV курс) и Цветослава Маринова (II курс), както и на преподавателите - ст. преп. Людмила Кехайова и гл. ас. д-р Петко Петров, даде резултат и отборът зае второ място в комплексното класиране.

Отборът на жените в състав: Лора Иванова и Симона Славейкова спечели първо място, а отборът на мъжете в състав: Иван Александров, Борислав Стоименов и Янислав Христов– пето място.

В индивидуалното класиране Иван Александров грабна бронзовия медал, а Лора Иванова се класира на четвърта позиция.

14 май 2021

Републиканско първенство по тенис на маса за служители на МВР – 2021

От 26.04.2021 г. до 29.04.2021 г. гр. Панагюрище бе домакин на XVІ републиканско първенство по тенис на маса за служители на МВР. Състезанието се проведе при много добри условия в мултифункционалната зала „Арена Асарел“. За поредна година се включиха голям брой участници и зрителите станаха свидетели на зрелищни мачове.

Женският отбор на АМВР беше в състав: к-т Светослава Николова – III курс, ф-т „Полиция“, к-т Ванеса Хаджийска – II курс, ф-т ПБЗН и ст. преп. Надя Кирилова – ф-т ПБЗН. Те завоюваха 3-то място в отборната надпревара. При мъжете първенец стана отборът на ГДПБЗН.

Състезателките се представиха много добре и в индивидуалната схема, като к-т Светослава Николова от ф-т ,,Полиция“ стана шампионка при жените.

В надпреварата „Двойки Жени“ на 2-ро място се класираха к-т Светослава Николова/инсп. Камелия Шиндова РДПБЗН Пловдив, а ст. преп. Надя Кирилова/к-т Ванеса Хаджийска взеха бронзовите медали.

13 май 2021

Републиканско първенство по ски – алпийски дисциплини и биатлон за служители на МВР - 2021 г.

От 15.03.2021 г. до 19.03.2021 г. в гр. Банско и гр. Добринище се проведе Републиканско първенство по ски – алпийски дисциплини и биатлон за служители на МВР.

Участие взеха 92 служители от различни структури, включително и представителният отбор на АМВР, съставен от курсанти на факултет „Полиция“ и факултет ПБЗН, които се представиха отлично.

В крайното класиране след приключване на първенството представителният отбор на Академията на МВР зае:

- „слалом“ - Сарина Тодорова Кючукова – II РБК, факултет ПБЗН“ –трето място (до 35 години);

- отборно класиране „алпийски комбинации - мъже и жени“ - Лазар Николаев Варин –  IV РБК, факултет „Полиция“ , Любомир Росенов Стойчев – III РБК, факултет „Полиция“,  Методи Георгиев Русков –  III РБК, факултет ПБЗН, и Нора Стефанова Филипова – IV РБК, факултет „Полиция“  – трето място.

Биатлон:

- „биатлон“ - Цветослава Георгиева Маринова – II РБК, факултет „Полиция“  - второ място (до 35 години);

- „биатлон“ - Моника-Лъки Иванова Радойкова – III РБК, факултет „Полиция“  - трето място (до 35 години);

- „биатлон“ - „смесена щафета“ - Цветослава Георгиева Маринова – II РБК, Лазар Николаев Варин –  IV РБК и Любомир Росенов Стойчев – III РБК, факултет „Полиция“  - четвърто място;

- „комбинация гигантски слалом и биатлон“ - Моника-Лъки Иванова Радойкова – III РБК, факултет „Полиция“ - четвърто място;

- „комбинация гигантски слалом и биатлон“ - Лазар Николаев Варин –  IV РБК, факултет „Полиция“ - пето място;

- отборно класиране биатлон - четвърто място.

Водач на отбора  ст. преподавател Людмила Веселинова Кехайова в катедра СПТ на факултет „Полиция“ при АМВР.

15 мар 2021

Борис Георгиев спечели сребърен медал на Големия шлем по джудо в Ташкент

Борис Георгиев спечели първия си медал от Голям шлем по джудо. Той заслужи сребърното отличие в категория до 100 килограма на турнира в Ташкент, Узбекистан, който се проведе от 05 до 07.03.2021 г. Петият от Европейското първенство в Прага през миналата година се представи достойно във финала, но допусна поражение от Тома Никифоров (Белгия).

По пътя към финала Георгиев победи с ипон Каспер Шчуровски (Полша), с вадзари Рамадан Дарвиш (Египет), отново с ипон Уткирбек Туробойев (Узбекистан) и с вадзари Аклмуродбек Худойбердиев (Узбекистан).

Въпреки поражението представянето на Георгиев е впечатляващо. Той постигна 4 победи, а с класирането си на финал вече е 47-ми в олимпийската ранглиста, като шансовете за олимпийска квота за Токио се увеличават значително.

Борис Георгиев е световен и европейски полицейски шампион от първенствата през 2019 г., както и спортист на МВР за 2019 г.

Той е старши инструктор в Центъра за бойна подготовка и спорт към Академия на МВР.

09 мар 2021

Годишни награди на МБК „Слава“ 2020

На 18.12.2020 г. в заседателната зала на АМВР, при стриктно спазване на всички противоепидемични мерки, се проведе официалната церемония по връчване на Годишните награди на МБК „Слава“ за 2020 г. Бяха отличени най-изявените „Топ 10“ курсанти, завоювали призови места в състезания от календарите на СА-МВР и АУС „Академик“:

1.Любомир Борисов – шампион с 5 златни медала индивидуално и 3 златни медала от щафети на Републиканско полицейско първенство по плуване.

2.Дияна Котева – шампионка индивидуално, шампионка на двойки жени и І място отборно-жени от Републиканско полицейско първенство по тенис на маса.

3.Габриела Димитрова – шампионка от Републиканско полицейско първенство по карате, шампионка от Национална полицейска купа „България“ по карате, бронзов медал от РП по карате, бронзов медал от НК по карате.

4.Кристиян Анев – шампион от Национален университетски шампионат по джудо.

5.Красимир Начев – шампион по карате отборно и сребърен медал индивидуално от Национална полицейска купа „България“, бронзов медал индивидуално от Републиканско полицейско първенство по карате, бронзов медал от НК по ПЛЗ, бронзов медал от Зонално първенство по ПЛЗ.

6.Цветослава Маринова – 2 сребърни медала от Републиканско полицейско първенство по ориентиране.

7.Виктория Николова – бронзов медал от Републиканско полицейско първенство по крос, ІV м. от Републиканско полицейско първенство по приложно ориентиране.

8.Димитър Димитров – сребърен медал от Национален университетски шампионат по джудо, бронзов медал от Зонално първенство по ПЛЗ, V м. от Национален преглед по ПЛЗ.

9.Виктор Крумов – сребърен медал от Национален университетски шампионат по джудо.

10.Петър Дончев – бронзов медал от Национална полицейска купа „България“ по ПЛЗ, бронзов медал от Зонално първенство по ПЛЗ.

Специални гости на мероприятието бяха ст. комисар проф. дн Любомир Тимчев – ректор на АМВР, комисар доц. д-р Руси Янев – зам.-ректор, ст. комисар Димитър Брайков – зам.-директор на ГДБОП и Силвия Карабойчева – началник сектор „Човешки ресурси и правно обслужване“ в АМВР, които връчиха част от наградите.

От ръководството на клуба присъстваха Румен Григоров – зам.-председател, Радослав Марков – секретар, Людмила Кехайова и Марио Илиев – членове на УС, които също наградиха призьорите.

18 дек 2020

Национален университетски шампионат по джудо 2020

На 28.11.2020 г. в НСБ „Дианабад“ при спазване на всички противоепидемични мерки се проведе Националният университетски шампионат по джудо.

В първенството участие взе и отборът на МБК „Слава“ при Академия на МВР, съставен от курсанти във всички курсове на факултет „Полиция“.

За поредна година АМВР се представи отлично в студентското първенство като остана на 2-ро място след Национална спортна академия в комплексното класиране със спечелени 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов медал.